Sony Xperia 5 II me ekran 120hz dhe Headphone Jack

Xperia 5 II i ardhshëm i Sony’x – pasardhësi i Xperia 5 i vitit të kaluar – ka rrjedhur pothuajse plotësisht falë një videoje promovuese të dalë nga Android Headlines, e cila ka zbuluar pothuajse të gjitha informacionet për flamurin më të vogël të Sony përpara lëshimit të planifikuar të 17 shtatorit .

Ashtu si Xperia 5 e vitit të kaluar, i cili ishte një version më i vogël i Xperia 1 me përmasa të plota, Xperia 5 II duket si një version i zvogëluar i Xperia 1 II – edhe pse me sa duket me një çmim më të ulët se lotimi i syrit të Xperia 1 II 1.200 dollarë.

da block
Zeen's Automatic Middle Of Content Ad Feature

Në përputhje me strategjinë e fundit të smartphone të Sony, Xperia 5 II është një tjetër telefon super i gjatë, me një raport të pamjes 21: 9. Ekrani është akoma një panel 6.1-inç Full HD + HDR OLED, edhe pse i ri këtë vit është një shpejtësi rifreskimi 120Hz.

Kamerat janë përmirësuar gjithashtu, me një aparat fotografik trefishtë të kamerës së pasme që duket se është identike me Xperia 1 II, të kompletuara me lentet Zeiss. Ekziston një aparat fotografik kryesor 12 megapiksel me hapje af / 1.7 dhe një lente 24 mm (megjithëse nuk është e qartë nëse Sony është ende duke përdorur sensorin e saktë 1 / 1.7-inç Exmor RS 12-megapiksel nga telefoni më i madh), së bashku me një 12- megapixel, ultrawide 124 shkallë dhe një lente telefoto 12 megapixel me zmadhim 3x. Sidoqoftë, nuk duket se ka një sensor të fluturimit.

Specifikimet e përgjithshme të brendshme janë përmirësuar gjithashtu: bateria është më e madhe me 4,000 mAh, procesori është një Snapdragon 865 më i shpejtë dhe ka 8 GB RAM tani (mbi 6 GB në modelin e vitit të kaluar), megjithëse kujtesa mbetet e njëjtë në 128 GB, me mundësi për ta zgjeruar atë me një kartë microSD. Dhe në një shtesë të mirëpritur, ka edhe një fole kufje 3.5 mm, diçka që mungonte në modelin e vitit të kaluar.

More Stories
OnePlus 8 Pro 80$ më pak